07-Ghost odcinki 17 i 18

Moje tempo nadrabiania zaległości mnie przeraża :D. Kiedy skończę tę notkę będę tylko 2 odcinki do tyłu jeśli wziąć pod uwagę dostępne fansuby. Szczerze mówiąc to jestem zaskoczony, że z takim zapałem piszę te streszczenia – uważałem się za większego lenia. Zanim przejdę do perypetii Teita i Hakurena wspomnę jeszcze, że poważnie myślę o napisaniu recenzji Clannad, ale jak zwykle nic nie obiecuję i nie podaję żadnych terminów.

Jak na przyszłego duchownego Teito ma wiele szczęścia do kobiet.

Jak na przyszłego duchownego Teito ma wiele szczęścia do kobiet.

Odcinek 17

Teito i Hakuren wchodzą do pomieszczenia gdzie Frau walczył z Kuroyurim. Hakuren sugeruje by zostawili swoje Basculesy na zewnątrz gdyż wystawione na działanie energii Warsfeil ulegną skażeniu i zaczną czernieć. Na miejscu okazuje się, że duchy świątyni zdążyły już oczyścić pomieszczenie, ale zobaczyć je jest w stanie tylko Teito. Na miejscu chłopców zastaje Bastian, który wyjaśnia im co zaszło tej felernej nocy. Obaj przyszli duchowni nie wierzą, że Frau mógłby parać się czarną magią. Bastian podziela ich pogląd, okazuje się także, że Frau był jego wychowankiem.

W przeszłości Bastian był dla Fraua jedyną namiastką rodziny.

W przeszłości Bastian był dla Fraua jedyną namiastką rodziny.

Duchowny wyjawia, że w swojej młodości Frau przybył do świątyni jako sierota, ale jakoś nigdy nie mógł się przekonać do nauk zawartych w świętych księgach i był kłopotliwym dzieckiem mającym w głębokim poważaniu wszelkie zakazy. Okazał się jednak wyjątkowo uzdolniony w stosowaniu Zaiphon i Basculesa. W głębi jego serca krył się jednak smutek i żal i to doprowadziło do tego, że począł potajemnie wymykać się ze świątyni by pomagać opętanym przez Kor.

Teito i Hakuren jak zwykle świetnie się dogadują.

Teito i Hakuren jak zwykle świetnie się dogadują.

Bastian odchodzi uprzednio podając chłopcom ich Basculesy i prosząc by zachowali rozmowę o przeszłości Fraua w tajemnicy. Po odejściu duchownego Hakuren zauważa, że oba Basculesy pokryły się ciemnym nalotem; pomieszczenie, w którym przebywali zostało już oczyszczone, a dotykał ich tylko Bastian… Wniosek jest jeden – to Bastian jest poszukiwanym czarnoksiężnikiem!

Teito znowu staje do nierównej walki...

Teito znowu staje do nierównej walki...

Teito i Hakuren pędzą do komnat Bastiana odciągając uwagę straży przy pomocy Zaiphon. Przez zamknięte drzwi pozwala im przejść symbol należący do Fei Kreuza, który Teito otrzymał od Haruse, a który okazuje się być swoistym uniwersalnym kluczem. Po odnalezieniu tajnego przejścia w gabinecie schodzą do ciemnej krypty by tam stanąć twarzą w twarz z Bastianem, który zdaje się już na nich czekać…

Odcinek 18

Najlepszy przyjaciel wzięty za zakładnika - numer stary jak świat, a jednak ciągle skuteczny.

Najlepszy przyjaciel wzięty za zakładnika - numer stary jak świat, a jednak ciągle skuteczny.

Bastian atakuje bohaterów przy pomocy swoich mrocznych mocy i ujawnia się jako agent Ayanamiego, unieruchamia i bierze za zakładnika Hakurena po czym żąda by Teito poddał się. Hakuren nie może uwierzyć, że duchowny jest w stanie korzystać z mrocznych mocy Warsfeil, ale Bastian wyjawia mu, że można użyć Basculesa do manipulowania mroczną energią jeśli właściciel cytuje wersy ze świętych ksiąg wspak. Teito nie ma zamiaru opuszczać przyjaciela i staje do nierównej walki.

Labrador w akcji - po raz pierwszy.

Labrador w akcji - po raz pierwszy.

W międzyczasie Labrador wyczuwa zagrożenie i obaj z Castorem wyruszają by mu zapobiec. Z kolei Kuroyuri i Haruse kierują się do celi Fraua by wyrównać z nim rachunki. W drodze jednak wyczuwają, że coś jest nie tak z ich pomagierami i Haruse wyrusza by sprawdzić co się stało, ma on jednak pecha i spotyka na swojej drodze Labradora.

Oko Michaela wróciło... i jest w wkurzone.

Oko Michaela wróciło... i jest wkurzone.

Teito jest ze wszystkich stron otoczony i napastowany przez Wars pod komendą Bastiana, wtedy budzi się Oko Michaela i przejmuje kontrolę nad poczynaniami chłopca. Oko pozbywa się natrętów i ma zamira wykończyć Bastiana, ale Teito częściowo odzyskuje kontrolę nad swoim ciałem i powstrzymuje je. Tę chwilę wahania wykorzystuje Bastian i już tylko chwile dzielą Teita od pożarcia przez Wars. Oko próbuje odzyskać władzę i zgładzić napastnika, ale Teito nie pozwala mu na to. Dopiero wspomnienie imienia Fraua sprawia, że Bastian zaczyna się wahać… W tym momencie pojawia się Zehel-Frau, zaś zły duchowny skonfrontowany ze swoim wychowankiem godzi się ze swoim losem i pozwala by Kosa Verlorena odebrała mu życie.

Po wszystkim Oko i Zehel mają okazję zamienić parę słów. Duch zdaje się znać prawdziwe przeznaczenie Oka i nadmienia, że zginąć z jego ręki to wcale nie taki zły los. Zauważa także, że jeden Wars zdołał wniknąć do ciała Teita, ale Oko bagatelizuje sprawę.

Kuroyuri mocno się przeliczył jeśli myślał, że z Castorem pójdzie łatwo.

Kuroyuri mocno się przeliczył jeśli myślał, że z Castorem pójdzie łatwo.

Tymczasem Kuroyuri znajduje Fraua w jego celi, ale ofiara okazuje się być tylko kukłą pozostawioną tam przez Castora. Sam Castor pojawia się chwilę potem i bez większych trudności unieruchamia chłopaka. Sięgając w głąb duszy Kuroyuriego Castor po drugiej stronie odnajduje nikogo innego tylko Ayanamiego, który wita go i nazywa imieniem Feist…

Komentarz

Przeczuwałem, że Bastian jest agentem Imperium i miałem rację, ale może po kolei… Wstawki z przeszłości Fraua były miłym dodatkiem, ale nie powiedziałbym, że były szczególnie odkrywcze. Nigdy nawet przez myśl mi nie przeszło, że Frau był grzecznym dzieckiem i w tym zakresie nie było niespodzianek. Okazuje się za to, że Frau w młodości był bardziej podobny do Teita niż obaj są w stanie przyznać; on też nie znał swoich prawdziwych rodziców, miał burzliwe dzieciństwo, a jego przybranym ojcem także został duchowny. Na dodatek obaj od najmłodszych lat wykazywali wielki talent jeśli chodzi o Zaiphon i Bascules.

Jeśli chodzi o Bastiana to faktycznie przeczucia mnie nie myliły, ale spodziewałem się ciut więcej dramatyzmu w całej sytuacji. Okazało się w zasadzie, że od zawsze był on bardziej wierny Imperium niż kościołowi, a ja spodziewałem się bardziej dramatycznej i długiej historii, z której wynikłaby jego zdrada. Te kilka urywanych zdań, które wypowiedział do siebie czy do boga to dla mnie stanowczo za mało by zrobić z niego bohatera romantycznego czy dramatycznego. Podobał mi się za to fakt, że nigdy nie przestał kochać Fraua i w nieco innych okolicznościach byłby pewnie w stanie porzucić misję powierzoną mu przez Ayanamiego.

Wygląda na to, że Teito już nieco oswoił się z Okiem Michaela bo nie traci całkiem świadomości w momencie, w którym ono manifestuje swoją obecność. Jeśli dobrze pójdzie to może w przyszłości zaczną stanowić niezły tandem i funkcjonować bardziej partnersko choć osobowości mają diametralnie różne. Jeśli chodzi o Oko to znowu tylko wspomniano o jego prawdziwym przeznaczeniu co jest zapowiedzią przyszłych, na pewno ważnych wydarzeń, ale z takich strzępków informacji jak zwykle nie można się niczego domyślić… Cóż, takie niedomówienia są już stałym elementem i znakiem rozpoznawczym 07-Ghost i także w nich tkwi urok tej serii.

Wygląda na to, że kariera Kuroyuriego i Haruse w krótce się zakończy chyba, że znowu użyją jakiejś sztuczki by ocalić swój marny żywot. Nie przypuszczam jednak by Castor i Labrador dali im łatwo odejść… Swoją drogą to miło widzieć Labradora w akcji; okazuje się, że kwiaty służą mu nie tylko do parzenia herbatek i przepowiadania przyszłości, ale też wspomagają go w walce. Może w końcu pokaże on trochę pazurków. Castor zawsze robił na mnie dobre wrażenie zarówno poczuciem humoru jak i sposobem prezentowania się walce, choć nie miał za wielu okazji by się wykazać (większość przeciwników pokonywał zawsze Frau). Mam nadzieję, że w następnym odcinku obaj duchowni dostaną więcej czasu antenowego, a ich pojedynki z Kuroyurim i Haruse mnie nie rozczarują.

Swoja droga to znamy już imiona dwóch z Siedmiu Duchów: Frau – Zehel i Castor – Feist… ciekawe co będzie dalej.

Reklamy

2 Komentarze

 1. Tak z tego co tu czytam to bardzo ciekawa seria z tego 07-Ghost… I muszę się temu przyjżeć z bliska :D I zobaczyć czy jest takie dobre :P

  1. Noo.. Mi też pasowałoby zerknąć na tę serię ;]
   O.o recenzja Clannad? Napisz, napisz, chętnie poczytam ^^
   Pozdrawiam ;**
   Kae_chan

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: